
Pochylnia dla osób niepełnosprawnych
Jak krok po kroku zrealizować budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych.
Na wstępie należy ustalić kto jest właścicielem gruntu na którym ma być posadowiona pochylnia. Jeżeli grunt jest własnością osób trzecich w tym Gminy, należy zwrócić się najpierw o zgodę na realizację niniejszego przedsięwzięcia do Gminy lub pozostałych współwłaścicieli/Wspólnoty Mieszkaniowej/Spółdzielni (Według Prawa spółdzielczego jak i Ustawy z dn. 24.06.1995r. o własności lokali o zgodzie na budowę pochylni decyduje większość głosów za).
Istotną sprawą jest to, iż budowa pochylni nie wymaga zgłoszenia do Wydziału Architektury, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane(Dz. U. z 2017 r.poz. 1332, 1529) „Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa pochylni przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych” (Art. 29.1. Pkt.18).
Wykonanie szczegółowych pomiarów, które posłużą do wykonania projektu pochylni zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2002 Nr 75 poz. 690, z późniejszymi zmianami).
Ustalenie z jakich materiałów ma być wykonana pochylnia, konstrukcja może zostać wykonana ze stali w ocynku ogniowym, podesty z krat pomostowych również w ocynku ogniowym, balutrady, pochwyty można wykonać w ze stali węglowej malowanej proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. lub ze stali nierdzewnej.
Kolejny etap: wykonanie kosztorysu pochylni przez osobę z uprawnieniami.